Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Argun - 08-10-2012

Ben de Vmor'dayım benide mi oyunu kötülemekle suçluyorsunuz yuh derim Big Grin

Guild'imizi genellemeyin bir Aa çılgınlığı gidiyor evet ama sonuçta guildin içinde oyunu ciddi seven çok başarılı oyuncular da var... Ayrıca benim gibi fanboy'lar da var yani genelleme yapmayın Smile

Yeniyim ama Vmor olarak biz bir topluluğuz ve bir toplumun içinde nasıl farklı fikirler olabiliyorsa bizde de var birbirimize saygı duyarak devam ediyoruz hayatımıza...

Bütün guild'e vmor tayfası şöyle böyle dememek lazım...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - wincih - 08-10-2012

Valla sürekli bir kötüleme hali içindeler artık patladım. Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Wyrdfell - 08-10-2012

@Argun

Bunu yapan Vmor'un temel çekirdek üyeleri.Neler beklediklerini zaten biliyorum ben bir oyundan ne yapmak istediklerini yapamayıp fail olup Archage'e sarıp gelip buraya QQ yaptıklarınıda.Gereksiz konuları burda açmak istemiyorum ama zamanında aynı guildin parçasıydık yani neden ayrıldığımızı biliyoruz biz.

İstedikleri şeyler herşeyi ilk yapan Türk guildi olup , herşeyi domine edip biz kingiz ayakalrına yatmaktı.Böyle bir oyun olmadığını kestiremediler yapamadılar.Fail olunca gelip burda QQ yapıyorlar.Bu kadar.Bizim Vmor dediğimiz kişiler onlar.

@Rukh

Her konunun altında kişilere genel dalga amaçlı postlar , oyunun zaten öyle olacağı baştan belli olan ego tatmin etmeyen yanlarını ego tatmin edmiyor diye gereksiz eleştirip sırf reklam için foruma giren kişiler ismi Guild Wars 2 Tr olan bir forumda gayette diğer üyeleri rahatsız eder.Bu o kadar normal birşeyki.Oyunu kötüleyen bir çok kişi var.Onlarla neden kavga etmiyoruz.Çünkü yerinde ve gerçekçi eleştiriler bireyler arasında sorun yaratmaz.Bir yerden sonra insan rahatsız olmaya başlıyor.Bu oyuna başlayacak yeni insanlar bu forumdan öğreniyor neyin ne olduğunu çoğunlukla.Yani abarttılar artık şu ana kadar herkez tuttu kendini laf söylemedi ama söylettiriyorlar artık...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Argun - 08-10-2012

(08-10-2012, 06:30 PM)Wyrdfell Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Argun

Bunu yapan Vmor'un temel çekirdek üyeleri.Neler beklediklerini zaten biliyorum ben bir oyundan ne yapmak istediklerini yapamayıp fail olup Archage'e sarıp gelip buraya QQ yaptıklarınıda.Gereksiz konuları burda açmak istemiyorum ama zamanında aynı guildin parçasıydık yani neden ayrıldığımızı biliyoruz biz.

İstedikleri şeyler herşeyi ilk yapan Türk guildi olup , herşeyi domine edip biz kingiz ayakalrına yatmaktı.Böyle bir oyun olmadığını kestiremediler yapamadılar.Fail olunca gelip burda QQ yapıyorlar.Bu kadar.Bizim Vmor dediğimiz kişiler onlar.

@Rukh

Her konunun altında kişilere genel dalga amaçlı postlar , oyunun zaten öyle olacağı baştan belli olan ego tatmin etmeyen yanlarını ego tatmin edmiyor diye gereksiz eleştirip sırf reklam için foruma giren kişiler ismi Guild Wars 2 Tr olan bir forumda gayette diğer üyeleri rahatsız eder.Bu o kadar normal birşeyki.Oyunu kötüleyen bir çok kişi var.Onlarla neden kavga etmiyoruz.Çünkü yerinde ve gerçekçi eleştiriler bireyler arasında sorun yaratmaz.Bir yerden sonra insan rahatsız olmaya başlıyor.Bu oyuna başlayacak yeni insanlar bu forumdan öğreniyor neyin ne olduğunu çoğunlukla.Yani abarttılar artık şu ana kadar herkez tuttu kendini laf söylemedi ama söylettiriyorlar artık...

Haklısınız ne diyeyim... Yani kötüleme ve Aa reklamı konusunda...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Utkuben - 08-10-2012

Fazla dikat etmedim 3 roundluk turnuvalar dışında girebildiğimiz daha uzun turnuvalar var mı?

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - justme - 08-10-2012

(08-10-2012, 01:31 PM)Ophelia Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fan boy

Aferin öğreneceksin.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - LifeSuxTR - 08-10-2012

Desolationdaki en büyük allianceın kurucusunun fikirleri.

<a href="http://www.youtube.com/v/OSnJ9RRZKyI&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/OSnJ9RRZKyI&amp;rel=0&amp;fs=1</a>

0:50 - 1:30 arasını ve 6:00 - 8:00 izleyiniz.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Wyrdfell - 09-10-2012

@LifeSuxTR

İngilizce seviyen ne durumda bilmiyorum ama ciddiye alıp 9 dakikamı boşa harcadım bir videoda.Kız 9 dakikanın 6sında aylık depresyonlarından birinde olduğunu , yalnız hissettiğini , youtube channelındaki suscriptionları kaybettiğinden ve üzüldüğünden bahsetmiş , geri kalan 3 dakikanın 1inde MoP releaseinden bahsetmiş.Ortalam 2dk civarıda Guild Wars 2'den konuşmuş ve yeni content eklenme zamanının geldiğini , şuan eğlendiğini ama kendine bir hedef bulamadığını çok düzgün bir şekilde anlatmış.Anlamadım bu başlık altında bunu paylaşmanın nedenini...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - LifeSuxTR - 09-10-2012

Kusura bakma hemen editliyorum.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Argun - 09-10-2012

(08-10-2012, 11:53 PM)LifeSuxTR Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Desolationdaki en büyük allianceın kurucusunun fikirleri.

<a href="http://www.youtube.com/v/OSnJ9RRZKyI&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/OSnJ9RRZKyI&amp;rel=0&amp;fs=1</a>

0:50 - 1:30 arasını ve 6:00 - 8:00 izleyiniz.

Bu video 0:50-1:30 arasında da tamamında da hiçbir şey ifade etmiyor... Kızın kafa gitmiş bu mu yani?

Bildiğin uçmuş kız yani bu mudur?

Desolation'dan neden herkesin kaçtığını daha iyi anladım Big Grin
Neyse hatun çekip çekip konuşa dursun oyunun ilk pvp gelişmeleri hakkında bilgiler de geldi...

İngilizce'si olanlar yazının tamamına buradan erişebilir; https://www.guildwars2.com/en/news/structured-pvp-iceberg/

Olmayanlara ben genel olarak anlatmaya çalışayım...

Jonathan Sharp diyor ki; Spvp bizim için oyunun en devasa ve core olayı ve onunla ilgili planlarımız var. Şu anda konuştuğumuz yeniliklerin tamamını anlatamayız ama anlatsak bile buz dağının sadece görünen kısmı olurlardı... Devasa spvp yenilikleri hazır olduğunda konuşmak istiyoruz ama yine de birkaç şeyden bahsetmek istiyorum...

Yani aşağı yukarı böyle diyor...

Bahsettiği şeyler ki söylediğine göre bunlar yakın zamanda gelecek eklentiler;

Free Automated Tournaments bedava turnuvalar... Bu turnuvalara katılmak bedava olacak ve ödülleri de Glory point ve Rank point olacak... 8 takım katılabilecek...

Paid Automated Tournaments bunlar da ödemeli turnuvalar. Gem'lerle katılacak ve kazanırsanız sonuçta gemlerle ödüllendirileceksiniz...

Custom arenas yani herkesin bas bas bağırdığı kendi arenanı kur sistemi... İstediğiniz takımla istediğiniz rakiple girip antrenman yapabileceğiniz bir arena kiralayabilecek ve oynayabileceksiniz ki bu da ilerde Custom Tournaments'in altyapısı olacak...

Bu yeniliklerin hemen ardından da LeaderBoard ve daha büyük turnuvalar ve internetten canlı yayın sistemi gelecek...

Tüm bu yenilikler yakın gelecekte gerçekleşecek ve bunlar buz dağının görünen kısmı diyor Anet...

Guild Wars 2 spvp açıldı ama bitti mi hayır diyor...

Tabi şimdi kimileri bunu da beğenmeyecek o ayrı...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - QuentinFields - 09-10-2012

(09-10-2012, 12:40 AM)Argun Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Olur mu? sPvP gelişse ne olur ki? Kafası o biçim bir hatun oyuna laf söylüyor olduktan sonra , oynanmaz bu oyun.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - IronBLooD - 09-10-2012

Anet'ten yeni bir açıklama gelmiş;

İnternet ortamında, arkadaş ortamında , mahalle bakkalında , futbol maçlarında, halı saha turnuvasında Guild Wars 2 'nin 80 olduktan sonra tat vermediğini, oyunda hedeflerin olmadığını oyunu gerçekten oynamak isteyip görseline, skillerine, karakterlerine, yaratıklarına , dungean'larına , seslerine hayran olan ama yapacak bir şey bulamadığı için arkadaşlarıyla saatlerce sıra beklediği halde birlikte bir şeyler yapamadığı için Guild Wars 2 'nin yeni paket gelene kadar 80 level bir oyuncu için sıkıcı olduğunu iddea eden oyunculara karşı Guild Wars 2'yi savunan tüm oyuncularımıza 4000 Gem hediye ediyoruz. Tek yapmanız gereken savunduğunuz yazıyı print screen yapmak...!!

Sabırsızlıkla Guild Wars 2 'ye paket bekleyen oyuncu.

(09-10-2012, 04:19 PM)IronBLooD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anet'ten yeni bir açıklama gelmiş;

İnternet ortamında, arkadaş ortamında , mahalle bakkalında , futbol maçlarında, halı saha turnuvasında Guild Wars 2 'nin 80 olduktan sonra tat vermediğini, oyunda hedeflerin olmadığını oyunu gerçekten oynamak isteyip görseline, skillerine, karakterlerine, yaratıklarına , dungean'larına , seslerine hayran olan ama yapacak bir şey bulamadığı için arkadaşlarıyla saatlerce sıra beklediği halde birlikte bir şeyler yapamadığı için Guild Wars 2 'nin yeni paket gelene kadar 80 level bir oyuncu için sıkıcı olduğunu iddea eden oyunculara karşı Guild Wars 2'yi savunan tüm oyuncularımıza 4000 Gem hediye ediyoruz. Tek yapmanız gereken savunduğunuz yazıyı print screen yapmak...!!

Sabırsızlıkla Guild Wars 2 'ye paket bekleyen oyuncu.

Esas bir haberdeyse oyunu diğer MMO lar gibi düşünmeye devam edip , hala GW-GW2 nin PvP bazlı , bir nevi MMORPG'nin Call of Duty/Counter Strike/Battlefield 'ı olduğunu anlamamaya çabalayan insanlar için.Yeni sPvP modülleri yakın zaman için açıklanmış olmasına rağmen halen daha yenilik bekleyen , oyunda halen daha diğer MMO'lar gibi bir endgame peşinde olan oyuncular için.

Bu haberimiz oyunun takriben 2. - 3. haftasında biriken 80'lerin endgame ile ilgili yorumlarına karşın yazılmış olan ANet cevabıdır.

ANet: "Biz PvP yönlü düşünen ve uygulamasınıda bu yönde yapan bir topluluğuz.Elbette PvE bazlı yeniliklerde ilerleyen zamanlarda olacaktır , fakat şuan sadece PvP yi geliştirmeyi düşünüyoruz.Biz diğer MMO'lardan farklı olarak , insanlara uçsuz bir item kovalama süreci değil , kasmakla uğraşmadan girip savaşabilecekleri bir oyun ortamı sağlamayı hedefliyoruz."

Oyunu kötüleyenlere hangi oyun ne ödül veriyor kendi adımada onu merak ettim ben?Oyunu savunanlar 4000 gem alıyorsa , kötüleyenler diğer oyunlardan bedava oyun alıyor heralde.

-------------------------------------------------------------------------------

Edit: Bu ne biçim endgame biz 80 olupta ne yapacağız temalı ANet'e bildirge olarak bir kaç kişi (yerli-yabancı) toplanıp yazdığımız yazıya karşın verilen cevaptır.Başka bir konuda bununla ilgili bir önerge yazdığımıda belirtmiştim.

Aldığım cevapsa tatmin edici oldu benim için.Oyunun farklı yanları için ağlayıp sızlanmak yerine , iyi yanlarını değenlendirmeyi tercih ettim.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - IronBLooD - 09-10-2012

Alıntı:Aldığım cevapsa tatmin edici oldu benim için.Oyunun farklı yanları için ağlayıp sızlanmak yerine , iyi yanlarını değerlendirmeyi tercih ettim.

Haklısın tercih meselesi. Saygı duyuyorum. Size sunulan ile yetinmek umarım sadece oyun hayatınız için geçerli bir tavır olarak kalır.

(09-10-2012, 04:59 PM)IronBLooD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Haklısın tercih meselesi. Saygı duyuyorum. Size sunulan ile yetinmek umarım sadece oyun hayatınız için geçerli bir tavır olarak kalır.

Bende oyunla ilgili sıkıntılarınıza saygı duyuyorum.Ancak rahatsızlık veren kısmı , bunu makul bir anlatımla değilde , alaylı bir yolla dile getiriyor olunması.Makul bir anlatımla yaşanan tartışmada yada fikir ayrılığında kimsenin kimseye garez duyacağını sanmıyorum.

Sunulan ile yetinmek...Ben bunu daha çok bardağın dolu tarafına bakmak olarak görüyorum.