Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - wincih - 09-10-2012

2 sene league of legends oynadım. High elo dışında hediye görmedim etc... Adamlar diyor ki girin kazanın aha buda ödülü ama kendinize güveniyorsanız. E şimdi böyle bir sistemi daha moba oyunları getirememişken anet in düşünmesi cidden beni benden aldı. Zira 5 v 5 mapte oynayacaksam gw 2 bile olsa moba deneyimimden faydalanacağımı düşünüyorum.

Hayır moba oyunları 5 v 5 arena olmasına lazımken yapmazken kalkıpta bir mmo oyununun 5 v 5 tournament draft düşünmesi takdire şayandır eğer bu sistemi iyi kurabilirlerse onlarca moba oyuncusunu çekebilecekleri de cabası.

Anladığım kadarı ile arenanet espor ayağına da el atmak istiyor buda gerçekten benim gibi adamlar için iyi bir şey. Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Utkuben - 09-10-2012

Random girilen turnuvalarda rank sistemine göre mi takım dağıtılıyor yoksa rank 80 ile rank 1 karşılaşabilir mi?

Muhtemelen league of legendsdaki elo sistemi gibi bir şey getirirler 80 vs 80 olur ama win/lose bracket etc... durumlarına bakarlar. Başka türlü yeni oyuncu ile eski oyuncu karşı karşıya gelir deneyimli olan kazanır gibi bir durum olur. Hoş oyunculuğun elo ya yada puan a bakmadığını öğreneli çok oldu ama tahminim bu yönde.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Utkuben - 09-10-2012

Umarım öyledir veya öyle olur.Çünkü turnuvada 3 kişinin puan almak için henge/mine'da beklemesi pek hoş olmuyor.Ayrıca şuan ki turnuvada ödüller cidden kötü.Verdiği chestden pvp sword çıkmıştı bir keresinde.

Edit:Turnuvayı kazanınca verdiği chest

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Darkside - 09-10-2012

(09-10-2012, 04:19 PM)IronBLooD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anet'ten yeni bir açıklama gelmiş;

İnternet ortamında, arkadaş ortamında , mahalle bakkalında , futbol maçlarında, halı saha turnuvasında Guild Wars 2 'nin 80 olduktan sonra tat vermediğini, oyunda hedeflerin olmadığını oyunu gerçekten oynamak isteyip görseline, skillerine, karakterlerine, yaratıklarına , dungean'larına , seslerine hayran olan ama yapacak bir şey bulamadığı için arkadaşlarıyla saatlerce sıra beklediği halde birlikte bir şeyler yapamadığı için Guild Wars 2 'nin yeni paket gelene kadar 80 level bir oyuncu için sıkıcı olduğunu iddea eden oyunculara karşı Guild Wars 2'yi savunan tüm oyuncularımıza 4000 Gem hediye ediyoruz. Tek yapmanız gereken savunduğunuz yazıyı print screen yapmak...!!

Sabırsızlıkla Guild Wars 2 'ye paket bekleyen oyuncu.

Gerçekten ne bekliyorsunuz bir oyundan? Hani herşeyi bitirdik diyorsunuz da neyi bitirdiniz çok merak ediyorum? Bir ekip arkadaşınız ilan vermiş satılık diye takıları bile turuncu değil.

- Bütün bölgeleri bitirdiniz mi? Maguuma 165 /165 Shiverpeak 172/172
- Bütün dungeonların story modlarını bitirip kaç sefer hepsinin tüm exp pathlerini yaptınız? Öyle sabah akşam cof farmlamak değil
- Kaç K karmanız var? Kaç tane event tamamladınız?
- Üstüm 2 farklı set full exotic takılara kadar. Necro'nun kullanabildiği tüm silahlar aynı şekilde 2 set için uyumlu statlarıyla beraber çift olarak mevcut. Siz de kaç oyuncu böyle?
- Achievements penceresini açtığınızda toplamda kaç tamamlanmış ana başlığınız var? Kaç ach puanına sahipsiniz?
- WvWvW'e illaki 20 kişi girmek zorunda değilsiniz 3 arkadaşta gayet eğlenebiliyoruz. Ayrıca bulunduğunuz server medium yani ben highda çok zamandır 1 kere bile sıraya denk gelmediysem kusura bakmayında sizin denk gelmeniz mümkün değil. Yani 20 kişi de rahatça girersiniz.
- Kaç tane title'a sahipsiniz?
- sPvP level'ınız kaç? Ben bu kadar pve ağırlıklı oynarken bile 15 olmak üzereyim. Hani pve bu kadar sarmıyorsa pvpde 30-40'ı bulmuş olmanız lazım?
- Kaç tane sPvP turnuvasına katıldınız? Stratejileriniz takımlarınız belli mi?
- Kaç tane sPvP title'ı sahibisiniz?
- Kaç tane legendary item yaptınız? Hadi bunu geçtim legendary item için gerekli olan giftlerden kaç tanesine sahipsiniz?

Bu maddeler uzar gider. Sabah akşam online'ım. Tüm maddelerini gözden geçirince hala yarısını bile tamamlayamadığımı görüyorum.. Ayıp ediyorsunuz arkadaşlar

Bana bir tane oyun söylermisiniz içerisinde 8 tane dungeon olup her bir dungeon'ın 4 farklı path'i olduğu?

1 tane dungeon'ı olup sürekli onu yapmaya çalışan, para basıp üstüne giydiği itemle-taşla eziklere tek atılan, olmadı egoistler için düşük haritalara gidip önüne gelene tek atılan milyonlarca oyun var kimsenin toz konduramadığı öyle bir oyun arıyorsanız zaten baştan başlamayacaktınız. Bkz. Allods öneririm tam size göre..

Şu oyunda yapacak birşey bulamıyorsanız inanın suç sizde oyunda değil. Yapmadıklarınız yaptıklarınızdan 10 kat fazladır en az. Ama sizde ki mantalite "yapacağım da ne olacak" e o zaman;

- Oyun oynacaksın da ne olacak?
- İteme ulaşmak zor olacakta ne olacak?
- Adam keseceksin de ne olacak?
- Dungeon yapacaksın da ne olacak?
...
...

Valla hiç oynamadım daha 22 level ım açıkçası güvenemiyorum kendime desem yeridir. Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - machate61 - 09-10-2012

@Darkside +1

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - IronBLooD - 09-10-2012

@Darkside

Bana bu yaptıklarından karakterine + değer katan 1 tane madde söylermisin?
1 tane eğer bunu yaparsan diğer oyunculardan 1 adım öne geçersin diyebileceğin bir tane madde gösterirmisin?
Umarım hayatında da oyunda olduğu gibi amaçsız değilsindir. Benden sana tavsiye kendine amaçlar belirle. Amaçsız bir şekilde sana katkı sağlamayn işlerle uğraşma. Dost tavsiyesi sevgili kardeşim.

(Konuyu daha fazla kirletmeye gerek yok. Bir kişide kabul etsin be arkadaşım oyunda rekabet eksik. Oyuncuları oyunda tutmayı akıl edememişler.)

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - NolifeKing - 09-10-2012

İronblood oyunu eylenmek için oynuyoruz birinin önüne geçmek için değil. Ayrıca benim + 9 raptorum var muhabbetini istiyorsan hala o senin ergenliğin ne diyelim. Aklında bulunsun şahsiyetini bilmediğin belkide tırnağı olamayacağın kişiler hakkında konuşma.

Bide hakkaten yeter da. Sevmiyorsan haksızlığa uğramadıysan oynama. Yeni bir oyun sevmek zorunda değilsin ama sevenleride uyuz etmeyin artık

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Vakirauta - 09-10-2012

Rekabetin benim için önemi olmasada gerçekten oyuncuları oyunda tutacak content yok. Bunu söyleyen tek ben değilim, lütfen birazda resmi forumlara göz atın.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - heldinvalk - 09-10-2012

(09-10-2012, 07:53 PM)IronBLooD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Umarım hayatında da oyunda olduğu gibi amaçsız değilsindir. Benden sana tavsiye kendine amaçlar belirle. Amaçsız bir şekilde sana katkı sağlamayn işlerle uğraşma. Dost tavsiyesi sevgili kardeşim.

Bu tipler için Faz 2: Gerçek hayat hakkında dersler verme ve oyun dışı atıp tutma.

(09-10-2012, 08:20 PM)Vakirauta Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Rekabetin benim için önemi olmasada gerçekten oyuncuları oyunda tutacak content yok. Bunu söyleyen tek ben değilim, lütfen birazda resmi forumlara göz atın.

Eksikleri olduğunu bizde biliyoruz. Adamlarda biliyor en son bloglarına bak eksiklerini kapatmaya çalışıyorlar. Hiç bir şey yapmasalar bazı oyunlar gibi 7-8 aydan erken müdahale etmeseler anlarım. Öyle bir durumda yok ortada. Kötülenecek hiç bir şey yokken
atıp tutuluyor hiç hoş değil.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - M5TF - 09-10-2012

Arkadaşlar biraz olumlu düşünürsek ah verdiğim paraya yazık oldu gibisinden bir para ödemedik eksiklikler ve eleştiri bakımından pek çok şey var bunun hepimiz farkındayız zaman zaman bende düşünmüyor değilim oyun bitmeden çıktı bir 5 ayı daha vardı gibisinden soru işaretleri bırakıyor.En azından oynama bakımından ısrarcı tavır sergileyip oyundan soğumak yerine kendinize farklı bir uğraşlar bularak oyuna 3 , 5 ay sonra dönmek bu isyankarlar için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Rekabetin ciddi anlamda düşük olduğununda farkındayım ama hep böyle kalmıcak ilerki zamanlarda muhakkak birşeyler gelicektir.

Bu arakdaşların bir çoğunun yeni açılmış bir oyuna ilk defa başladıklarını düşünüyorum. Aslında bir çoğu çok iyi insanlar ama uyum sağlayamadılar bir türlü. Aralarından çürük armutlarda çıkıyor ama ...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - IronBLooD - 09-10-2012

@NolifeKing =" Guild Wars 2 arkadaşlarınla eğlenceli zaman geçirmek uygun bir platform " şeklinde söylemlerle savunulmuş bir oyun. WvW'de arkadaşlarını girmesini beklemek kadar eğlenceli bir şey yok çok haklısın beklerken eğlenmekten yarılıyorum.

Alıntı:Eksikleri olduğunu bizde biliyoruz. Adamlarda biliyor en son bloglarına bak eksiklerini kapatmaya çalışıyorlar. Hiç bir şey yapmasalar bazı oyunlar gibi 7-8 aydan erken müdahale etmeseler anlarım. Öyle bir durumda yok ortada. Kötülenecek hiç bir şey yokken atıp tutuluyor hiç hoş değil.

Bende diyorum ki yeni paket gelene kadar Guild Wars 2 bir çok oyuncuya hitap etmeyecektir. Ben istemiyormuyum sanıyorsun Guild Wars 2 gibi bir oyunu zevk alarak oynamak arkadaşlarımla etkinliklere katılmak.

Alıntı:Ayrıca benim + 9 raptorum var muhabbetini istiyorsan hala o senin ergenliğin ne diyelim.
Haklısın +9 raptorum var muhabbeti yapmayı çok seviyorum. Knight Online oynayan milyonlarca kişi ve 17 milyon WoW oyuncusunun tamamı zaten ergendi. O milyonların içinde en olgunu sendin.

Alıntı:Aklında bulunsun şahsiyetini bilmediğin belkide tırnağı olamayacağın kişiler hakkında konuşma.
Bu cümlenden sonra seni muhattap almamam gerektiğini anladım. Kusura bakma haklısın sen büyüksün biz senin tırnağın dahi olamayız şimdi git WvW'de sıra bekle.

Alıntı:Bu tipler için Faz 2: Gerçek hayat hakkında dersler verme ve oyun dışı atıp tutma.

Faz 2 nedir bilmiyorum kusura bakma cahilliğime ver bende senin için bu konunun Saz 1'i sıfatını uygun görüyorum.