Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Snowrose - 17-04-2011

(16-04-2011, 01:02 PM)Spin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Organized PvP ve WvW farklı olaylar ve hitap ettiği kesim de farklı. Organize PvP biraz daha pro bir olay, ödüllü turnuvaların, pro-gaming aktivitelerinin gerçekleşeceği bir olay, GW1'den miras.
Organize PvP daha çok strateji bazlı oynamayı seven, hardcore PvP'ci oyunculara hitap ediyor, ilk oyunda da öyle oldu zaten.
WvW ise genel anlamda MMO'larda bildiğimiz PvP tarzını seven oyuncuların daha çok talep göstereceği bir olay.

Hatta GW 1'de olayı dahada abartıp canım Team Arena yerine Codex Arena'yı çıkardılar buildler random olsun diye.Bu organize PVP, PVP seven oyuncuları gerçekten çok sürükleyecek gibi geliyor. Hatta biraz daha ayrıntıya girerlerse PVP progress olayını ciddi düşünüyorum.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Mzgrhtp - 17-04-2011

Gw1'in takım bazlı pvp sistemine uymasa da, umarım Gw2'de kişisel oyuncu sıralaması olur. Çünkü WvW gibi Gw1'de olmayan geniş bir tabana sahip bir PvP sisteminde böyle bir sıralama gerekebilir. Hem de iyi oyuncuların bir arada oynama isteği içinde böyle bir sistem gerekebilir.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 17-04-2011

ArenaNet işini bilir.
Ben GW'yi; sıradan farm bazlı, kore tabanlı MMO'lardan ayıran herşeyi sonuna kadar destekliyorum.
Sadece "Çok uzun saatler" bilgisayar başında oturarak belli yerlere gelen oyuncuların GW'de başarılı olamamasını da seviyorum, bu güzel bir olay.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Mzgrhtp - 17-04-2011

Bende f2p adı altında item mall ile vurgunu yapan oyunlara karşıyım ama guild ladder, arena ladder gibi 2v2, 3v3, 5v5 vs. sistemlerle belli arkadaş topluluklarının bir araya gelerek kendi gruplarını ön plana çıkarmalarına karşıyım, burda düşünülecekse herkesi düşünmeleri lazım, illa menfi anlamda değil belki iyi bir guildde olabilir oyuncu, belki günde ortalama 1 saat takılan bir oyuncuda olabilir, sadece "player kill" mantığıyla bir sıralama sistemi değil kastettiğim katıldığı eventlar olabilir, instance olabilir, xp vs çoğlatılabilir. Ha şimdi ArenaNet nasıl bir sistem yapar, benim düşündüğümün tersi olur başarılı olur saygı duyarım.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 17-04-2011

Yapımcılar basın toplantılarında falan "Tek kişi olsanız bile, eventlardan geri kalmayacaksınız, WvW'de yine tek kişi takılıp başarınızın karşılığını alabileceksiniz" gibisinden konuşuyorlar. Ben Player Ladder getirilmesinin hiç taraftarı değilim, fakat dediğin gibi ANet nasıl bir sistem izler hep beraber göreceğiz, ben güveniyorum güzel birşeyler yapacaklarına o konuda.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 18-04-2011

Konuyu geliştirmek açısından, Organize PVP; 5vs5 arena tadında gerçekleşen, üstte arkadaşımızın bahsettiği gibi daha çok strateji ve taktiğe dayalı, pozisyonların ve rollerin daha belirgin öne çıktığı oyuncuların da olaya biraz da e-sport tadında baktığı kesime hitap ediyor.

Bizim de ekibimizde böyle 4-5 oyuncumuz olmasından ötürü ve diğer hayati faaliyetlerimiz yüzünden istesek de level + item kasma olayları ile koşuşturamayacağımızdan (kafa yapısı işte) yapmayı planladığımız bir durum. Örneğin R4A Team gibi bir ekip oluşturup ladder da mücadele etmeyi planlıyoruz.

Bunun gibi planları olan arkadaşları, takım arayışı olan arkadaşları da görmek isteriz.

WvW elbette güzel bir olay. Zamanında çok da severek yaptığımız bir şey ama -Büyük bir ama- bahsedilen kaleler, madenler her zaman istediğiniz gibi elinize alabileceğiniz şeyler olmuyor genelde. Büyük savaşlar her zaman taktik ve stratejinin zayıfladığı, kim vurdunun çoğaldığı sahneleri göz önüne getirir...Bu yüzden bu konu için açılmadı bu başlık.

Aynı zamanda WvW büyük sayıdaki grupların + raidlerin organize olmasını hedefler. Yoksa kalabalıkta ok atan adam durumuna düşme olasılığınız yüksektir. ..

Tercih ve zevk meselesi tabi ki.

Benim şu an için öngördüğüm, her klasa ihtiyacımızın olması ile birlikte,

1- Warrior
2- Guardian
3- Elementalist
4- Ranger
5- Thief / Warrior

Warrior'un üstün zırh ve taktiksel kabiliyetine göre Thief'in yerini aldığı bir grup da olabillir. Ancak thief'ten de gösterişli abilityler bekliyorum.. En azından cloth giyen casterları alaşağı etme konusunda Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Semkan - 18-04-2011

Kaptanın yazısına ufak bir düzeltme yapmak gerekirse GvG ile WvW'nin mekanikleri tamamen farklı olacak. Zaten hatırladığım kadarıyla Anet GW2 ilk duyurulduğu anda ilk olarak GvG ile ilgili sorulara yanıt vermişti. Yanlış hatırlamıyorsam Structural PvP gibi bişey olacaktı adı ve 8v8 olacaktı. Yanlış hatırlıyor da olabilirim tabiki.

Edit: Biraz guruda falan bakındıktan sonra okuduğuma göre 8v8 olmayacağı söyleniyor. Peki ozaman 30-40 kişilik Guildler 5 kişilik bir guild takımı oluşturmakta zorlanmayacakmı ? Veya GvG toptan kaldırılacak da Arena bazlı modlara daha çok ağırlık verilerek oyunun e-sport kısmı bu kısımda mı sağlanacak meraklandım şimdi.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 18-04-2011

Oha GvG siz GUİLD Wars, yok yahu olmaz öyle şey.

Şuanki duruma göre 5v5 için Necromencer ın olmayıp diğer tüm sınıfların olduğu bir grup ideal gözüksede, oyun çıktıktan ve skiller öğrenildikten sonra oluşan buildlerle çok çeşitli takımlar göreceğiz elbet.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - alph - 18-04-2011

nesi varmış necromancer'ın, self-healing'i güçlü olur necro'nun,, 5 necrolu build yapıyorum Özgen'e inat Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 18-04-2011

Elementalist - Thief - Necro arasından 2 sini seçmek gerekirse elementalisti control özellikleri thiefide cloth avcısı olması nedeniyle seçiyorum bi kere.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Semkan - 18-04-2011

Benim tahminim WoW gibi Team Arena tadındaki PvP modlarına laddera bağlayarak daha da hardcore bir guildden bağımsız PvP sistemi yaratmaya çalışıyor olabilirler. Her türlü içindeyim o ayrı Tongue.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - alph - 19-04-2011

adamsın semkan

şu ara çok pvp nubu olduğum için bi önerim yok,, ama olursa da frost mage olsun abi, blood dk + druid healer yatmaz

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 19-04-2011

Ne olmuş ya burada Smile GvG ile WvW çorba olmuş ^^ GvG ile WvW apayrı mevzuatlar Smile
Bende 5v5 olacak diye duydum GvG'ler. Semkanın dediği gibi, ilk oyunun en önemli öğesi olan GvG ile ilgili sorular gelmişti daha ilk duyurulduğunda oyun, yapımcılar da "olacak olacak merak etmeyin" tadında ayar vermişlerdi.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Snowrose - 19-04-2011

Her şekilde de PVP'nin yeri korunmuş. WvW'de progress yapılır kanısındayım buda noobluk sayılmaz sanırım Big Grin

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - KillMore - 20-04-2011

ya bilmiyorum neden. elementalist wizard tanıları pek ilgimi çekmiyor. sorcerer olsa daha bi ilgimi çekecek. herhalde ya human thief ya da charr warrior açarım gibi. druid tarzı bişi gelirse ona bakabilirim.