Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 21-04-2011

http://gw2.luna-atra.fr/skills_tool/?lang=en

Skill Tools'a biraz bakma fırsatım oldu, açılmış skillerden anladığım kadarı ile her Profession farklı stilde diğer karakterlerin yapabildiklerini yapabiliyor. Bu demek ki grubta Guardian olsun diyoruz. Ama guardian nasıl olmalı? Mace+Shield guardian varsa örneğin gruptaki Warrior ofansif Dual Sword ya da 2H Sword olmalı...

Bu yüzden takım içinde rol paylaşımı çok önemli olacak. Ranger diyelim DPS'in yüksek olduğu bir partide support ve kontrol rolüne geçecek. Ya da 2 Warrior tamamen farklı skill build kullanarak takımın tüm eksiklerini kapatabilecek. Tank/off tanktan ziyade damage ve control olarak paylaşım yapabilecekler tamamen farklı skilleri seçerek.

Tüm skill ve gearlar açık olduğuna göre, her skill aynı seviyede olacaktır değil mi?

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 21-04-2011

Evet skill seviyeleride aynı olacak. Tek fark itemlerin görünüşü ve prestijinde. Bu arada büyük bir ihtimal GW1 deki gibi PvP karakterlerde puan kazandıkca skill alma olayı olacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda bir bilgi var mı haberim yok.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 25-04-2011

PVP kasmış arkadaşların özel PVP skillerine ulaşabileceğini mi çıkartmalıyız bundan?
(25-04-2011, 02:42 AM)Kaptan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: PVP kasmış arkadaşların özel PVP skillerine ulaşabileceğini mi çıkartmalıyız bundan?

How will character progression work? Will you be raising the level cap?
Guild Wars 2 will have the kind of extensive character advancement appropriate to a persistent-world RPG. Our goal is to avoid forcing players into the grind-based gameplay that too often accompanies a high level cap.

Also, to allow players the freedom to play together even if their friends are at a much higher (or lower) level, we are planning to implement a strong sidekick system, similar to that used in City of Heroes™.

We're applying this same philosophy to competitive play. Players will be able to engage in organized, balanced PvP (similar to GvG in the original Guild Wars) without first leveling up characters, finding equipment, and unlocking skills. While inside the organized PvP area, all characters will be the same power level and will have access to the same equipment.

Orijinal F.A.Q.'ta yazıyormuş Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Snowrose - 25-04-2011

PVP'ye gider bu çocuk Big Grin

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 29-04-2011

Aynen, pvp yolcusu kalmasın Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Snowrose - 30-04-2011

(21-04-2011, 04:17 PM)Efaithm Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evet skill seviyeleride aynı olacak. Tek fark itemlerin görünüşü ve prestijinde. Bu arada büyük bir ihtimal GW1 deki gibi PvP karakterlerde puan kazandıkca skill alma olayı olacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda bir bilgi var mı haberim yok.

bence aynı fikirdeyim eğer PvP puanları ile skiller açılabilecek ama bunları sadece PVP karakterlerde kullanabilicez. buradan da şu sonuç çıkmasın PVP oyuncularına özel skiller olmayacak sadece açılma şekli farklı olacak. Tabiki bunula ilgili bir bilgi yok ama A-Net'teki arkadaşların dediğine göre GW'ye balance ayarı çekerek aynı şekilde karşımıza sunacaklarsa bu bu şekilde olur kanaatindeyim diğer türlü bir çok açıklamalarına ters düşen bir durum ortaya çıkar

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kimmuriel01 - 25-05-2011

(15-04-2011, 09:41 AM)Mzgrhtp Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu güzel olmuş Kaptan eline sağlık. Şimdiye kadar ArenaNet'in açıklamalarına bakarsak klasik mmo üçlüsünü kırma konusunda baya kararlı duruyorlar ve üzerinde çok düşündükleri çalıştıkları belli. Belki bunu söylemek için erken ama sınıflar içerisinde, Guardian'nın takım bazlı pvp'lerde most wanted olabilir diye düşüyorum.Smile Zaten izlediğimiz videoların içinde takım defansına yönelik shield of absorption gibiı skiller güzel görünüyor. Birde tartışmaya açılmışken tabi daha önce gw1'ri oynamadım ama gvg gibi takım bazlı pvp'lerde, "aynı level, eşit ekipman kalitesi" pek hoşuma gitmedi, tabi burada istenen oyuncuların sadece yeteneklerine, takım oyununu nasıl oynadıklarına ve buildlerine göre bir pvp yapmak ama madem pve yapıcaz trait, item vs toplayacaksak bunu karşılığını almak lazım. zaten oyunda sidekick sistemiyle herkes gücüne göre item, ödül alacaksa bari bunun karşılığını arenada görsün oyuncular.Smile Word PvP namı diğer WvW'ye gelince beni oyuna daha çok çekti. Açık alanda ister takım bazlı ister solo olarak oynanabilmesi, birilerine bağlı olmadan casual olarakta oynanabilmesi güzel görünüyor. Bunun yanında guild veya alliance olarak burada kale, maden vs. gibi noktları kontrol altına almak ve bunların karşılığında bonus ödüller kazanmak kulağa hoş geliyo.

aynen katılıyorum bnde Gw1 oynamadım ama sadece GvG tarzı PvP olursa oyunda PvE yi biraz önemsiz kılıyo gibi geldi bana hem GvG hem WwW daha iyi olmuş gibi bence Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - DrakeZai - 05-06-2011

gercekten guzel bır konu olmus bende buna benzer bir konu acmak ıstıordum fakat bunu goruce caydım sımdı gelelım sormak ıstedıgım konuya bende sızler gıbı agır bır rpg oyuncusuyum fakat gw hıc oynamadım (o yüzden sürçü lisan edersek affola) ama 6-7 yıllık bır rpg gecmısım var az cok bılıorum yanı oyun mekanıklerını ,velhasıl radikal şekilde elemantalist,mage,sorcerer vs vs karakterlerin hastasıyım ve sureklı bu tarz range karakterler oynuorum
demem şu ki range karakter denilince benım en cok zevk aldıgım olay'' AOE '' gw 1 de aoe varmıydı varsa nasıldı gw 2 nın tum skıllerı nı kontrol ettım nerdeyse her karaktere bir AOE skılı koymuslar (wari de bile var )
acaba Gw 2 de AOE olayı nasıl olur ???/aynı zaman WvW deneilince ve aklıma AOE gelince ıyıce heycanlanmıstım ...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 05-06-2011

Birşey söylemek zor aslında. Gw1 de pure aoe buildleri yok mesela (yoksa varmı?, bilen birileri doğrularsa iyi olur). Gw2 de çeşitlilik çok fazla olucak, ve ArenaNet oyuncuların istediği tarzda oynayabilmesini istiyor. O yüzden WvWvW lerde takım halinde dolaşan AoE Elementalistleri görürsekte şaşırmam hani.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - DrakeZai - 05-06-2011

(05-06-2011, 02:45 PM)Efaithm Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Birşey söylemek zor aslında. Gw1 de pure aoe buildleri yok mesela (yoksa varmı?, bilen birileri doğrularsa iyi olur). Gw2 de çeşitlilik çok fazla olucak, ve ArenaNet oyuncuların istediği tarzda oynayabilmesini istiyor. O yüzden WvWvW lerde takım halinde dolaşan AoE Elementalistleri görürsekte şaşırmam hani.

benim düşüncem AOE nın fazlaca olcucagı kanısında elemantalist 3 element agacına da baktım sanki aoe ıcın yaratılmışlar ozellikle fire da staff takılıykenki meteor yagmuru beni cok düşündürüor Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Semkan - 05-06-2011

Efaithm denen nubcan GW1 pek oynamadığı için cevabı pek bi yavan olmuş Big Grin. Hemen düzelteyim. Evet, GW1'de özellikle fire elementalist olarak oynuyorsan aoe'nin önemi çok büyük. Bunun yanı sıra da zaten çoğu damage ağırlıklı elementalist buildi aoe üzerine kurulmuş durumda. Meta haline gelmiş buildlerden örnek vermek gerekirse, bunların en çok kullanılmış olanları; savannah's heat ve searing flames buildleri. İkisi de yoğun derecede aoe içeren ve uzun süre PvP arenalarında tercih edilmiş buildler. Onun dışında GW2 kadar fazla olmasa da diğer classlarda da aoe büyük bir öneme sahip.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 05-06-2011

Hmmmmm... nedense ben single targeta atılan aoe skillerini aoe sınıfına koymamışım. Evet ben bir noobum.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 06-06-2011

o değil de Armageddon gibi skilleri olacak mı şu Elementallerin Smile) valla takımdan 3 kişiyi kandırıp elemental yaparım öyle Big Grin

imza: Meteor da ne yahuu!! aman aman diyen taş duvar guardian Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - DrakeZai - 07-06-2011

wla ben kararımı verdim elemantalist olucam gene fire aoe yüklencem Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 07-06-2011

Sonra ekranda karakterleri kaybetmeyelim efektlerden? Smile