Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 18-08-2011

(18-08-2011, 06:46 PM)Efaithm Nickli Kullanıcıdan Alıntı: PvE > PvP ?

(18-08-2011, 07:16 PM)alph Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hah işte, bunu dediğin an bu oyun adam olmaz demektir. Benim şimdiye kadar gördüklerim PvP'nin tamamen dandik, sıradan battleground mantığına dönmüş olduğu. Asura videsoundaki battleground, eğer oradaki oyundaki PvP aktivitesinin temelini oluşturuyor dersek, diğer arena'ların veya diğer PvP bölgelerinin de benzer olacağı anlamına gelecektir, ki bu da Guild Wars PvP'sinin "unique" yapısının kalmayabileceği anlamına gelir. Umarım daha detaylı ve farklı özellikler görürüz.

Niyeyse Teoriler - Eleştiriler başlığı altında başlatmışım tartışma konusunu Smile. Anlam veremedim kendime, buradan devam.

Bu günkü maç çok korkuttu beni, yapılan tek şey 5 kişiyi bölerek 2 noktayı elde tutmaya çalışmak. Gördüklerimden sonra, monkum ile 8v8 GvG'mi geri verin der oldum.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Obscure - 18-08-2011

Açıkcası bende yeni PVP videolarından sonra pek memnun kalmadım.Gw2de healerin olmaması ve 2 class özelliği kullanamamak, oyunu tamamen değiştirmiş(kötü yönde).Bu gw1 in devamı değilde Anetin yeni bir oyunu gibi olmuş.Sanki gw1deki Pvp yi bunda göremeyeceğiz gibi.wowdaki bg mantığı yeterince baymıştı zaten, buda öyle olmaz inş...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - LesserCure - 18-08-2011

GW 2'yi oyun olarak GW'nin devamı olarak görmek yanlış zaten bence, dediğin gibi ilk oyunun sadece lore'unu devam ettiren yeni bir oyun. Dedicated healer olmamasının taktiksel derinliği kesinlikle artırdığını düşünüyorum. Benim de gözüme bazı ufak noktalar çarpmadı değil, fakat pick-up play'in oyunun "casual" pvp kısmı olduğunu ve bunların da henüz ilk videolar olduğunu unutmamak lazım.

Bir de benim gördüğüm videolar hep pick-up pvp'dendi. Tournament game videosu var mı?

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 18-08-2011

Videolar başlığında var.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 18-08-2011

Sakin olun şampiyonlar demek istiyorum pvp whine ile ilgili.

AB'yi hatırlayın, özel eventlerdeki capture üzerine olan PvP haritalarını hatırlayın GW1'deki. Bu video gayet o tarz PvP eventlerinden biri olabilir.

Biz bile bu şekilde düşünüyorsak yeni videoları görünce, sizce ArenaNet bu feedbacklerini oyuncuların görmezden gelebilir mi ? Kaldı ki bunun e-sport olayı var, ki büyük önem veriyor ANET buna, e-sport pastasından pay almak başlıca niyetlerinden biri adamların.

İlaveten, ilk oyundan kalma tonla pro oyuncu da var. Bu kadarla kısıtlı bir PvP görmeyeceğiz. Bu sadece PvP modlarından biri, diye düşünüyorum.

ArenaNet bunları görmezden gelemez, istese de gelemez, bir üslubu var adamların, bunu yıkamazlar. Hep beraber bekleyip göreceğiz, fakat bunla kısıtlı kalmaz PvP, kalamaz.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 19-08-2011

GW2 = MMOFPS?

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 19-08-2011

Özgen kızmış Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - alph - 19-08-2011

bleh,,

gw1 > all

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Obscure - 19-08-2011

Mmo oyunlarda, Pve ağırlıklı oyunlar piyasayı götürüyor.PVP tarzı oyun çok az ve oyucularıda az, benim bildiğim adam akıllı bir gw vardı oda paketlerden sonra durumu ortada kimsecikler kalmadı oyunda.Pvp bir yere kadar götürüyor bence.Gw2de de pveye bayağı ağırlık vermişler gibi, oyun başlangıcında bile kocaman bosslarla kendinizi eventin içinde buluyorsunuz.Acaba GW2de Anet çizgisiniz değiştirip Pveye ağırlıklı bir oyun mu yapmak istiyor? Gw1 oynayan hardcore Pvp oyuncuların Gw2 den tatmin olacağını pek sanmıyorum.Diğer taraftan wow,warhammer ve aoc dan çok oyuncu gelir, özellikle wowdan.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Edriel - 19-08-2011

yalnız Elementalist diğer classlara göre daha mı üstün olmuş bana mı öyle geldi ? Bariz bi şekilde daha fazla yetenek var ve hiçte cloth user olarak savunmasız durmuyor meleeye karşı zaten earth attumentındaki bufflarla sadece görünüşte cloth user bide skill çeşitliliği, control, support istendiği şekilde dönülmesi falan büyük ihtimalle Elementalist akıcam bende bu gidişle aşırı zevkli duruyor oynanış -.-

Guild Wars 2 nin baştan beri asıl amacı, En iyi PvP oyunu ünvanını korumak ve aynı zamanda oyunun PvE yönünü de geliştirmek. Bunuda belirtiyorlar zaten söyleşilerinde. İlk oyunun PvP muhteşemdi, evet. Fakat şimdi PvE'yi "FUN" hale getirmek için oynanış üzerinde yaptıkları değişiklikler haliyle PvP oynanış tarzınıda etkiliyor. ArenaNet eski PvP oyuncularını unutmamıştır diye umut ediyorum, ama aynı zamanda, bu FPS tarzı sistemin çok beğenilmesi nedeniyle ve bu tarz modların oyuncular tarafından istenmesi nedeniyle ArenaNet'in bu tarafa kayacağından korkuyorum. Bakalım, daha kesin bir kanıya varmak için çok erken ama şunu söylemeliyim ki şimdiye kadar gördüklerimiz beni tatmin etmedi.

Aynen benide Pvp kısmı tatmin etmedi.Umarım korktuğumuz başımıza gelmez, ağırlık Pve ye kaymaz. Pve kısmı gerçekten çok güzel olmuş, warhammerde de vardı bu tarz eventler.
Elementalist benimde dikkatimi çekti gerçekten çok güçlü gözüküyor diğer klaslara göre, yada oynayan iyi Smile Bende düşündüm acaba bende mi elementalist oynasam diye Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 19-08-2011

(19-08-2011, 04:08 AM)Obscure Nickli Kullanıcıdan Alıntı: adam akıllı bir gw vardı oda paketlerden sonra durumu ortada kimsecikler kalmadı oyunda.Pvp bir yere kadar götürüyor bence.

Abi oyun 7 milyon paket sattı, çıkmasından 5 sene sonra hala deli gibi online oyuncu doluydu (hall of monuments çılgınlığı olsun, sürekli gelen content olsun), WoW'dan sonra en başarılı/uzun ömürlü/sürekli oyun(du) GW1.

Ben gwyi 2005te aldım 2 sene oynadım sonra wowun bc paketi çıktığında gwden birçok arkadaşla ona geçtik.O zamanlar gwde 4-5 tane büyük türk guildi vardı, 1 sene wow oynadıktan sonra döndüğümde şehirler bomboştu büyük türk guildleride dağılmıştı.

Yürüme hızı çok yavaş, pvpde fark ediliyor, özellikle Warrior açısından gösterdiklerinde Warrior resmen tank gibi hareket ediyordu.