Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - alph - 19-08-2011

Yürüme hızı benim için neyse karşıdaki adam için de aynı, sorun o değil. PvP'nin dinamikleri, yapısı, işleyişinden söz ediyorum ben, ki onu da bizzat oynamadan tam anlamıyla anlayamayacağız elbette. Gösterilen PvP videolarındaki "battleground" oyundaki PvP "modLARIndan" biri ise ancak o şekilde mantığım -"KaVRayABiLir"-, yoksa GW1'e ek paket çıkarsınlar, valla billa oynanır.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - dexter - 19-08-2011

arkdslar oyunda mana yok mu?
ve ayrıca spellerin durularak yapılması diye birşey yok gibi gozukuyor yani elemantalistler hareketli buyu yapabiliyor..bu elemantalistleri cok guclu yapar olmaması lazım..
videodaki elemantalisti oynayan da super oynuyor o ayrı =)

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 19-08-2011

O Elementalistlere özel bir durum değil. Ranged saldırabilen sınıflarda (elementalist, ranger vs.) bazı skill ve spell'ler hareket ederken kullanılabiliyor, bazıları da durduğun yerde kullanılmak zorunda. Bu konuda sınıflar arası bir denge var. Mesela Ranger'da Longbow skilleri çoğunlukla sabit haldeyken kullanılabiliyor, bunun karşılığında uzun bir range kazanıyorsun longbow kullanarak, tam tersi shortbowda geçerli, hareket halinde kullanılabiliyor, short range Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 20-08-2011

Geçen aklıma geldi size de sorayım istedim.

Sizce oyunda energy potların çıkartılıp yerine "dodge button"un gelmesi PVP'yi nasıl etkiler?

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - l!ch - 20-08-2011

(20-08-2011, 05:41 PM)Kaptan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçen aklıma geldi size de sorayım istedim.

Sizce oyunda energy potların çıkartılıp yerine "dodge button"un gelmesi PVP'yi nasıl etkiler?

Akıllı olan kazanır Angel

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Edriel - 20-08-2011

daha iyi oldu böyle gereksiz ve abartı dodge un önüne geçilmişte olundu

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - tozkan - 20-08-2011

Gamescom 2011 de gösterilen videoların hepsine bakma fırsatım olmadı.Benim kafamı kurcalayan bir konu var.Ben de size bi sorayım dedim.Acaba pvp olayları hep bu şekilde mi olacak?(toplu olarak 5vs5 şeklinde)yani demek istediğim biz teke tek kapışamayacak mıyız!Word pvp güzel orda tek takılabilmekte öyle.ancak bnm gönlüm 1vs1'den yana.Bu konuda varsa bildikleriniz paylaşmanızı umut ediyorum

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - LesserCure - 20-08-2011

(20-08-2011, 06:47 PM)tozkan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Gamescom 2011 de gösterilen videoların hepsine bakma fırsatım olmadı.Benim kafamı kurcalayan bir konu var.Ben de size bi sorayım dedim.Acaba pvp olayları hep bu şekilde mi olacak?(toplu olarak 5vs5 şeklinde)yani demek istediğim biz teke tek kapışamayacak mıyız!Word pvp güzel orda tek takılabilmekte öyle.ancak bnm gönlüm 1vs1'den yana.Bu konuda varsa bildikleriniz paylaşmanızı umut ediyorum

Hot-join oyunlar (videolarda gördüklerin) 1v1 yapılabiliyor. Turnuva oyunlarında oluyor mu 1v1 emin değilim. WvWvW'de 1v1 hayal edemiyorum. Big Grin

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Bebe - 21-08-2011

PvP bu hali ile Taktik/Strateji'den çok eğlence amaçlı gibi.. GW1'in tadını bulamadım açıkçası. Pataküte skill basmakla, karşıdakinin skillerini takip edip interrupt etmek, shutdown etmek arasında çok fark var. Umarım bu konularda daha da gelişir.

Enerji olayı yok, iyi mi kötü mü bilemedim. Dodge'u enerjiye bağlamışlar, koşmayı ve zıplamayı da bağlasalar da stamina gibi olsa sanki daha iyi olur. Hoplaya zıplaya savaşın tadı olmayacaktır.

Daha farklı haritalar da olacaktır diye tahmin ediyorum, flag / guild lord güzeldi mesela..

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 21-08-2011

Benimde beklediğim şeyler onlardı aslında, ama ArenaNet'e ne zaman ilk oyunun hardcore özelliklerinin neden kalktığı sorulsa(örnek, mana) verdikleri cevap, İts not FUN, yani eğlenceli değil oldu hep. Oyunda çok fazla PvP modu olmayacağı duyuruldu, ve oyunun competitive yani hardcore PvP conquest yani bu gördüğümüz capture point üzerine kurulu olduğu söylendi. Oyunda GvG göremeyebiliriz bile. Benim umudum, malesef, artık ilk oyundaki şeyleri görmek değil, bu haliyle de olsa hardcore PvP yapabilmek.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Obscure - 21-08-2011

(21-08-2011, 02:42 AM)Efaithm Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benimde beklediğim şeyler onlardı aslında, ama ArenaNet'e ne zaman ilk oyunun hardcore özelliklerinin neden kalktığı sorulsa(örnek, mana) verdikleri cevap, İts not FUN, yani eğlenceli değil oldu hep. Oyunda çok fazla PvP modu olmayacağı duyuruldu, ve oyunun competitive yani hardcore PvP conquest yani bu gördüğümüz capture point üzerine kurulu olduğu söylendi. Oyunda GvG göremeyebiliriz bile. Benim umudum, malesef, artık ilk oyundaki şeyleri görmek değil, bu haliyle de olsa hardcore PvP yapabilmek.
Dediğin gibi olursa çok oyuncu kaybeder gw1den, çokta oyuncu kazanır diğer mmolardan.Gw deyince akıllara artık Pve gelir.Hatta Gw ismide gitmez buna, yeni ismi belki Gf (guildfarm) yaparlar Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 21-08-2011

Bence Capture Wars' da iyi gider Big Grin.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Snowrose - 21-08-2011

Eğer GVG yoksa ki Özgen'e katılıyorum olmayacak gibi. Bebe'nin söylediği gibi harala gürele skill basmak PVP değildir ama hardcore PVP bu ise GW oldu sana WoGW olur ki Arathi Basinden pek farkı yok gibi bu videoların.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 21-08-2011

Beta öncesi gameplayler olduğundan çok da organize bir oyun beklemek yanlış olur kanaatindeyim. Bunun dışında görüntü evet, dediğiniz gibi duruyor. Lakin şöyle 5-6 kişinin karşılaştığı net bir oyun göremedik henüz. Kimse cros comboları denemedi ya da bir warrior ortaya banner atmadı gibi.

Hala açıklanması gereken arena mod ve WvW var değil mi? Şu an için gördüklerimiz Counter tarzına daha yakın bir mod. Oyun seç gir, level kasmaya da gerek yok. Gir > Oyna.

Energy olayı da olmayınca dodge ile daha aksiyonvari de bir oyun oldu kanımca..

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Mavilynx - 21-08-2011

Arkadaşlar biliyorsunuz karakter yaratırken bize birkaç şeçenek sunuyor karakterin biyografisi hakkında sizce seçtiğimiz seçeneklere göre neler değişir?Ne gibi artılar sağlar bize? : ]