Guild Wars 2 Türkiye
Organize PvP -Tartışma Alanı- - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Organize PvP -Tartışma Alanı- (/showthread.php?tid=161)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 21-08-2011

Sorduğun bu soru oyunun PVE kısmını etkiliyor. Karakterimizi yarattıktan sonra kendisine özgü bir hikayesi olacak. (Irkı, sınıfı ve seçtiğin cevaplara bağlı olarak) PVP kısmında ise sadece bir görüntü olacaktır. Rakip oyuncuların %99u görmeyecektir bile diye tahmin ediyorum.

Biyografi yazmayı ise roleplaying öğesi olarak değerlendirebiliriz. Ben her ne kadar roleplaying çok yapmayacak olsam da güzel bir biyografi hazırladım karakter için. İzin verildiği oranda yazacağım.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Mavilynx - 21-08-2011

Hmm anladım , teşekkürler. :]

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Efaithm - 21-08-2011

(21-08-2011, 03:54 PM)Kaptan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Beta öncesi gameplayler olduğundan çok da organize bir oyun beklemek yanlış olur kanaatindeyim. Bunun dışında görüntü evet, dediğiniz gibi duruyor. Lakin şöyle 5-6 kişinin karşılaştığı net bir oyun göremedik henüz. Kimse cros comboları denemedi ya da bir warrior ortaya banner atmadı gibi.

Hala açıklanması gereken arena mod ve WvW var değil mi? Şu an için gördüklerimiz Counter tarzına daha yakın bir mod. Oyun seç gir, level kasmaya da gerek yok. Gir > Oyna.

Energy olayı da olmayınca dodge ile daha aksiyonvari de bir oyun oldu kanımca..

Zaten benimde endişem bu oyun türünün sınırlı takım oyununa el vereceği yönünde, oyun roaming/solo üzerine kurlu olacak ve cross-combolar olsun birbiriyle uyumlu buildler olsun bu tür şeyleri çok fazla göremeyeceğiz.

WvWvW hazır olmadığı için bu demolarda gösterilmiyor, başka oyun modlarıda olacak ama çok çeşitli olmayacak, competitive PvP ise bu mod üzerinden yapılacak.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 21-08-2011

o zaman çok fazla kişiyi uzun süre böyle haritalarda 5v5 tutamazlar.
Ya şu PVP olayını iyice okudum da, herşey teoride çok güzel dursa da, Battle of Kyrio gibi haritalar olacaksa 5v5 çok az geldi bana. Şimdi 2 bayrağı alıp tutmaya çalışsak bir kişiyi de secondary objecktive için yollasak örneğin. Maksimum 2v2 ve 3v3 matchuplar göreceğiz.. Ayrıca haritalar gerçekten 5v5 için çok büyük olacak sanıyorum. Etrafta dolaşarak geçen maçlar görmeyi hiç istemiyorum doğrusu.

Ben daha çok arena stili bir oyun bekliyordum organize PVP için. Halbuki casual hot join games'in haritaları olacak yine sadece takımlar önceden belirlenmiş olacak. Tamam oyun eğlenceli, tamam haritada yapılacak şeyler var. Ama bu tarzdaki haritaları 5v5 ne kadar tekrar ederek sıkılmadan oynarız ki? Arena olsa idi kasmazdık kendimizi harita için. Bilmiyorum kafama takıldı işte. Siz ne dersiniz? Özellikle harita ve 5v5 setup için?

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Snowrose - 22-08-2011

Bence harita derdi olmadan daha combat bazlı bir mekanik bekliyordum. Bayrak veya mancınıklar için adam koşturması combatların renkliliğini bozacağına inanıyorum. Çünkü 5 kişi bu türlü bir organizasyon için az birde haritanın genişliği eklenirse olay dahada köşe kapmacaya döner. Bunun yanında Orjinal GW'da GVG lerde 8 kişi ile bile bu tür organize combat lar için kılı kılına yetiyordu. Şu da var tabi her karakterin üstündeki görevler ne kadar çeşitli olursa oyunun zevki artar fakat ne kadar az hedef varsa o kadar az aksiyon anlamına gelir. Bilmiyorum ama eğer organize PVP bu kadarsa gerçekten bir çok oyuncu kısa sürede bu sistemden sıkılacaktır. Eski oyunu oynayan GVG lerin tozunu atmış insanlar bilirler bir GW oyuncusu GVG'de elde ettiği başarı kadar hiç birşey den böyle haz almamıştır. Ben PVP sisteminin bu kadar değişeceğini sanmıyordum ve bu son videolar ile bu sistemin kanımca çokta sağlıklı olduğuna inanmıyorum. Daha önce dediğim gibi hardcore PVP bu ise oyunun PVP'si WoGW gibi olur ve az bir WoW bilgimle bile ben bu sistemi ve haritayı Arathi Basin'e çok benzettim. Bilmiyorum ama aynı kokuyu alan başka arkadaşlarda olduğuna inanıyorum. Beklentim şu WvWvW içi dopdolu bir content çıkması yoksa Raid'ler bizi bekler dostlar Big Grin

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Mzgrhtp - 23-08-2011

Ben hiç beğenmedim diyemem ama farklılık göremedim. Yaptıkları iş Warhmmer Online'nın Scenario'su ile aynı mantık, tek farkı tier farkı olmaması eşit ekipman, level vs. Haritalar oyuncuları zamanla sıkacakatır, yeni haritalar belkide dlc olarak karşımıza çıkacak. Benim korktuğum nokta böyle haritalarda objektifler ne kadar çok olursa oyunun pvp yönünü o kadar zayıflatması. Birde objektifler olmasa match kör dövüşüne döner mi acaba ? diye de düşünmeden edemiyorum, Çünkü cro-pro adına pek birşey göremedik. bireysellik ön planda taktiksel skill kullanımı göremedik. zaten build olayıda malum. Hülasa bu oyunun gw1 ile alakası kalmamış sanırım. bir lore kalmış onuda bir şekilde bağlamışlar. Anet bu işi dünyada en iyi yapan firmalardan ise eğer (ki öyle) bu işin üstesinden gelecektir ve organize pvp'ye yenilikler ekleyecektir.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 24-08-2011

5v5 için haritanın kesinlikle çok daha küçük olması şart, başka da bir objective olmaması lazım ayrıca. Benim fikrim bu.

Ortaya çıkan haritayı da en az 10 v 10 oynanmalı ki bir aksiyonun içindeyiz imajı çıksın...

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - dano - 28-11-2011

bi cıksa ne guzel olcak ah ah

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Edriel - 14-12-2011

ya bu Battle of Kyrio gibi organize pvp haritalarında hani takım başarısı, eğlence, zevk dışında bi getiri olacakmı. Bu organize pvp de itemın öneminin olmıycağı açıklanalı sene olduda Ne itemın stat olarak bi işe yaramaması nede görünüş (hani herkez böyle kırmızı ve mavi aynı tip önlük gibi zırh giyiyor) olarak işe yaramaması beni acayip hayal kırıklığına uğrattı. Hani stat avantaj dezavantaj gene olmasında bari görsel olarak tatmin olalım isterim ben okadar pve yaptıktan sonra.

P.s: Aradan baya zaman geçti yorum yapmayalı foruma ama takip ediyordum hep pek yeni bilgide çıkmıyodu yazdan beri, mesmer açıklanınca biraz daha aktifleşeyim dedim Tongue. Ama hala bu yukarıda yazdığım sıkıntıdan kurtulamamışım en büyük derdim bu Tongue

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 31-12-2011

Ben de uzun bir aradan sonra tekrar bakıyorum foruma Edriel. Önemli olan dönüş yapmış olman Smile

Bildiğim kadarı ile yanıtlamaya ve yorumlamaya çalışayım sorduğun soruyu.

Açıkçası organize PvP olayı tamamen oyuncunun becerisi, takımın ne kadar başarılı olduğuna bağlı ve elde edilen "win"ler ile alakalı. Yani organize PvP'ten kasıt, takımın organize olması gerek. Açmak gerekirse, herkesin tüm silahlara erişebildiği bir Counter Strike oynamak ile eşdeğer. CS'de hiç şu terröristin tipini değiştirelim diyen olmadı arkadaş çevremde. Böyle bir mentaliteye hizmet ediyor organize pvp. Ve rakibin gelişinden direk karşı takımda olduğunu net renkler ile belli olması aslında önemli bir şey. Lakin, senin de dediğin gibi tamamen kırmızı ve maviye boyanmış karakterler hoş durmuyor. Daha çok Team Fortress gibi karakter armour vs. renk karışımı olsaydı daha iyi olurdu.

Gönül ister ki, kurduğumuz guildin renk seçenekleri ve banner / cloak renk ve amblemleri ile sahaya çıkalım. Ancak şu an için mümkün görünmüyor. Umuyorum ki, ilk eklenti paketlerinde benzer görsel özellikler sunacaklardır. Şu an için oyunun tüm fonksiyonlarının çalışır durumda olması, bugdan uzak olması ve ileriye dönük umut vaadediyor olması bizim için daha önemlidir.

Söylemek istediğim bir diğer şey ise; Bugün diğer MMO oyunlarını dikkate alırsak örneğin Rift veya WoW, karşıdaki karakterin mükemmel item ve zırhlarına combat sırasında zaten çok fazla dikkat edemiyoruz. Daha çok aynı party ve guildte olan sürekli takıldığımız oyuncuların karakterinin tipini tanıyor ve hatırlıyoruz. Öyleyse, çok fazla custimization işlevsellik açısından faydalı olmuyor. Öteki yandan WvW açık harita (server vs server) PvP'lerde kendi itemlerimizi kullanıyor olacağız.

Ödül olarak sanırım istatistiklerimizi kayıt altında tutarlar. Uzun süredir RTS oynayan birisi için istatistik (win/lose) benim için biraz daha mühim geliyor, şahsen.

Umarım yardımcı olmuştur.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Edriel - 31-12-2011

Teşekkür ederim Kaptan zahmet edip uzun uzaya görüşlerinle cevap verdiğin için. Şimdi gw1 den beridir oyunun asıl omurgası pvp ve organize pvp Yani bu aynı tip ve renklerde boyanacağımız armorlarla gireceğimiz kısım. Ve muhtemelen belli bir seviyeden sonra en çok zamanımızın geçiceği yerler buraları olacak.

Ben alternatif şeyler düşünülebilir diye düşünüyorum. Örneğin 5 feet çapında yuvarlak bir aura olabilir oyuncuların altında mavi ve kırmızı yada, bir parlaklık olabilir komple kırmızı ve mavi ama göz yormuycak. Yada sırtlara bir flag konabilirim mavi ve kırmızı.

Oyunun görselliği bukadar muhteşem gözükmese takılmam, counter gibi grafik değil sadece oynanış önemli olsa tamamda: Gw2 de hem oynanış, hem derinlik, hem görünüş çok güzel. Bilmiyorum sığ düşünen bi insan olduğumu sanmıyorum ancak, Görsellik te beni çok çekiyor ve oyunun muhteşem zırh ve silah dizaynları varken yüzlerce renkle onları customization yapabiliyroken böyle önlük gibi dolaşma fikri biraz canımı sıktı :/ Napalm böyle uygun gördülerse böyle oynuycaz, tekrar teşekkür ederim cevap için Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Spin - 31-12-2011

Edriel, belki de oynayınca bizi rahatsız etmeyecektir ya. Bende görüşlerine katılıyorum, fakat bir süre structured pvp oynadıktan sonra belki gözümüzü rahatsız etmeyecek, aksine kolaylık sağlayacaktır, bilemiyoruz bunu şu an. Sonuçta bunu test ediyorlar yapmadan önce Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - Kaptan - 31-12-2011

Dediklerini ben de düşündüm. İşin aslı bana en uygunu takım forması gibi kendi standart renklerimizi belirleyip karşı takımla karışmayacak şekilde PVP yapmak gibi geldi. Lakin henüz hiçbir şey yok bu konularda. Ümit edeceğiz artık. Zaten dediğin gibi karakterlerin etrafını çevreleyen bir kırmızı çizgi var.

Bakalım yine de oyunu elimize alıp oynamadan bilemeyiz. Ne kadar video seyretsek de sürücü koltuğuna oturup arabayı sürerken insanın görüşü farklı oluyor. Bir şey değil canım ne demek konuşuyoruz burada. Smile

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - LesserCure - 01-01-2012

Renk belirleme fikri public serverlarda olmaz da guild karşılaşmaları için güzel olur bence takım forması gibi olur.

RE: Organize PvP -Tartışma Alanı- - İceBlizzard - 01-01-2012

Arkadaşlar gw1 oynamadığım için oyunun target sisteminin nasıl işlediğini bilmiyorum.Sadece videolarda gördüğüm birkaç şey dikkatimi çekti.

Sanki sadece skill spam yapılıyormuş gibi bir izlenime kapıldım.Bir elementalist PvP'si gördüm oyuncu sadece 1 skille 10 dakika doldurdu birde hp skilliyle :)

Benim beklediğim şey daha çok skill spam değilde skiller üzerinde yada hareketlerimiz üzerinde oynama yaparak kendimizden bir şeylerde katarak savaşmak ancak dediğim gibi izlediğim videolarda karakterin üstüne tıklayıp 1 tuşa basarak oynayan oyuncular gördüm eğer bu izlediğim videolarla ilgiliyse gerçekten oynayan kişiye vay beh adamda iyi oynuyormuş hani dedirtebilecek bir video varsa paylaşırsanız süper olur.