Guild Wars 2 Türkiye
GW2 Konsept Sanatçısı Naomi Baker Röportaj - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Haberler ve Makaleler (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+---- Forum: Röportajlar (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Konu Başlığı: GW2 Konsept Sanatçısı Naomi Baker Röportaj (/showthread.php?tid=4305)GW2 Konsept Sanatçısı Naomi Baker Röportaj - m1st - 15-12-2013

NaomiHeadshot.jpg

S: ArenaNet’e gelmeden önce neler yaptığını bize biraz anlatabilir misin?

Naomi: Virginia Richmond’da bulunan Virginia Commonwealth Üniversitesinde okudum. Birkaç yıl önce Los Angeles’a taşındım. Orada, Santa Monica’da ki Activision’da çalışırken Gnomon and Concept Design Academy’de dersler aldım
– bu endüstriye ilk adım atışımdı.

Activision’da her şeyden biraz yaptım: concept,texture,Zbrush ve storyboarding. Gerçekten zorlu birkaç yıl olmasına rağmen bana çok büyük deneyimler kazandırdı. Activision’dan ayrıldıktan sonra bir yıl boyunca freelance olarak şirketlere storyboarding, illustration ve concept tasarımı yaptım. Bu süre boyunca oyun türlerinin geniş bir yelpazesi olan reklam, film ve sinema işleriyle tanıştım. Aynı zamanda oyun dışında bir çok deneyim kazandım ve birçok inanılmaz insanla tanıştım. Şükürler olsun ki, bunlar bana sürekli bir iş akışı, deneyim ve yeni şeyler öğrenme fırsatı sundu.

Activision’da olduğum süre boyunca Ultimate Marvel Alliance 2, Call of Duty: Black Ops, DJ Hero ve son olarak Spyro’da çalıştım. Freelance zamanlarında ise Yeni Twisted Metal, Wii Go Vacation, PlayStation Vita, Resistance 3 ve diğer işlerin Storyboarding ve bazı illustrasyonlarını yaparak reklam ve pazarlama yönleri üzerinde çalıştım. The Great and Powerful Oz 2013’da ki BLTomato’da Blizzard için Trading Cardlar üzerinde karakter tasarımları ve pazarlanması için çalıştım, ve daha nicesi. İyi bir macera oldu!

9712_2-590x694.jpg

S: Figür çalışmaların gerçekten sağlam; oldukça net ve yumuşak gözüküyor ama aynı zamanda köşe ve açılar ön planda. Esasen kendini karakter ve figür çizimlerinemi yoksa çevre çizimlerinemi yakın hissediyorsun?

Naomi: Karakter ve figür çizimlerine daha yakınım. Los Angeles’da yaşarken sürekli kafelerde çizim yapardım. Haftada iki üç kere model derslerinde bulunurdum. Şuan ise Güzel Washington Eyaletine taşındığımdan dolayı çevre çizimlerine ağırlık veriyorum.

archer-590x940.jpg

S: Estetik ve Sanatsal ilham kaynaklarının bazıları nelerdir?

Naomi: Kesinlikle eski illustratörlerin teknik çizimleri ve kurguları. Sağlam grafikleri ve çizimlerinden dolayı Simplicissimus adında bir alman yayınının estetik anlayışını her zaman beğenirdim. Bunun dışında resimleri birkaç stroke ile mükemmel bir şekilde ortaya çıkaran Sargent ve Layendecker adında sanatçılar vardı.

nb_027-590x472.jpg

S: Seni ArenaNet’e çeken şey neydi?

Naomi: Dürüst olmak gerekirse, ArenaNet farklı bir gezegen gibi gözüküyordu geçmişten gelen fikirleri ve çalışmalarından dolayı. Ama kesinlikle tarzını seviyorum. Daniel benimle burada çalışmak için iletişim kurduğunda cevabım kesinlikle evetti. Buradaki ekibimiz çok
yetenekli ve farklı insanlardan oluşuyor. Sadece müthiş ve yaratıcı işler yapmak için fırsat arıyorum.

Sanatçının bazı çalışmalarından örnekler:

scarofheaven_small.jpgmurrrrr_ull.jpgtumblr_mrui74_Zixc1riks6to1_1280.jpg
lr_sitting.jpgsamurai_sketch_naomibaker.jpg
216_max.jpg687_max.jpg

naomiful.blogspot.com & naomiful.cghub.com