Guild Wars 2 Türkiye
Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Genel Tartışma Platformu (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) (/showthread.php?tid=6314)

Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) - Sadista35 - 27-11-2017

arkadaşlar bir iki sorum var yardımcı olabileceğinizi umuyorum Smile
öncelikle öğrenciyim para sıkıntımdan dolayı oyunu ancak ocak bursumda paralı olarak alabileceğim. oyunu 1 ay free oynamayı düşünüyorum almadan önce oyunda ne tür kısıtlamalar var 1 ay sorun olmadan oynayabilir miyim 
2. olarak  da oyunun satılan 2 ayrı paketi var heart of thorns  ve path of exile hangisini almalıyım yada 2sini almak zorunda mıyız.   oyunu en uygun fiyata nereden temin edebilirim güvenli olarak.

RE: Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) - m1st - 27-11-2017

Heart of Thrones daha eski olduğu için Türk siteleri üzerinden daha ucuza geliyor "gw2 heart of thrones satın al" diye aratırsan malum siteyi görebilirsin ben oradan satın aldım. Path of Fire çok bir fark yaratmadığı için orjinal siteden satın aldım. İlk önce HoT satın alıp ileride PoF al derim. Temel içeriği bitirmen zaten çok fazla zamanını alacak. Yeni başlayan için PoF'ın acelesi yok.

RE: Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) - Sadista35 - 27-11-2017

anladım hocam. bide bişeyi merak ediyorum biraz saçma bi yorum olucak ama Smile
forumlarda bayağı araştırdım oyunu genel olarak söylenen yorum bu wowdan güzel yanı sürekli para vermiyorsun oyunu 1 kere alıyorsun 100 liradan oynuyorsun. genel olarak hep bu tarz yorumlar okudum fakat satin alma olayına geldiğimde böyle 2 paket olduğunu öğrendim. 2. paket yeni mi çıktı . ve hot u bitirmem kaç ay alır. ve hot ile pof arasındaki farklar nedir

RE: Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) - Selenge - 27-11-2017

2. genişleme pakedi* yeni çıktı sayılır.
hot ile pof arasındaki fark 2 side farklı haritalara,hikayeye,itemlere sahip.
harry potter 2 ile harry potter 3 kitapları arasındaki farkı anlatmaya benziyor bu. farklı işte.

Cvp: RE: Oyuna başlamayı düşünüyorum(okursanız sevinirim 1 2 sorum var) - m1st - 27-11-2017

(27-11-2017, 05:30 PM)Sadista35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: anladım hocam. bide bişeyi merak ediyorum biraz saçma bi yorum olucak ama Smile
forumlarda bayağı araştırdım oyunu genel olarak söylenen yorum bu wowdan güzel yanı sürekli para vermiyorsun oyunu 1 kere alıyorsun 100 liradan oynuyorsun.  genel olarak hep bu tarz yorumlar okudum fakat satin alma olayına geldiğimde böyle 2 paket olduğunu öğrendim. 2. paket yeni mi çıktı . ve hot u bitirmem kaç ay alır. ve hot ile pof arasındaki farklar nedir

HoT 2015, PoF bu sene çıkmış..ben oyunu ilk çıktığı zaman almıştım uzun bir aradan sonra 2 pakedi satın alıp tekrar başladım. Oyunun haritası bitmiş değil. Ek paketler yeni bölgeleri açıyor ve yeni içeriklere erişmeni sağlıyor. En basitinden HoT pakedini satın almazsan 80level'den sonra bu bölgelere erişemezsin ve en önemlisi gliding dedikleri uçma özelliğini kullanamazsın. Bunun dışında birçok ekstra detay var yeni craft,buildler,itemler,bosslar,raid sistemi vb... PoF ile de oyuna binek sistemi eklendi. Satın almazsan binekleri kullanamaz ve PoF ile gelen yeni bölgelere ve içeriklere erişemezsin. Aynı zamanda oyun hikayesinin devamıdır bu paketler ana hikayenin dışına çıkamazsın. Şuan zaten ana oyunu satın alanların aksine HoT satın alarak ana oyunuda satın almış oluyorsun. Önce ana hikayeyi ve içeriği bitirip oyunu kavradıktan sonra PoF satın alabilirsin. Eğer oyunu kavrayana kadar free to play devam etmek isterim diyorsan https://help.guildwars2.com/hc/en-us/articles/230165307-Account-types-Free-Core-HoT bu adrese bakman yararlı olacaktır. Kısıtlamaların ne olduğunu liste şeklinde gösteriyor. Ama tavsiyem 60 lira verip Hot satın alman, dediğim gibi son pakedin şu an acelesi yok senin için. Bu içerikleri bitirmen ve oyunu kavraman ne kadar sürer bilemiyorum kişiden kişiye değişir. Ancak uzun bir süre için HoT yeterlidir.