Guild Wars 2 Türkiye
Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Haberler ve Makaleler (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi (/showthread.php?tid=720)Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - alph - 13-03-2012

Sıkı Durun! Ön-satınalma 10 Nisan’da geliyor!

111jdeq.jpg

Oyunun çıkacağı günü beklemekten yorulmuşken biz beta davetiyemizi e-mail kutumuzda görmeye kendimizi hazırlıyorduk ki meğer ufukta başka başka şeyler de varmış. 12 Mart ile başlayan haftanın bereketli geçeceğini tahmin etmiyor değildik, fakat ne var ki her gün ayrı bir heyecan yaşatıyor ArenaNET. Bugünkü haberde oyunu internet üzerinden önceden alabileceğimiz tarih ve Collector’s Edition – Koleksiyoner Sürümü’nün (CE) detayları ile birlikte diğer paketlerin detayları açıklandı. Vakit kaybetmeden hemen detayları görelim. Bu arada paket içerikleri ve diğer birtakım bilgileri bu linkten elde edebilirsiniz.

bonuses-icons.3614976893.1.jpg

Ön-satınalma ile satın aldığınızda elde edeceğiniz ek özellikler:

Oyunu normal piyasaya çıkacağı tarihten önce ön-satınalma vererek satın alırsanız bir takım ek özellikler elde ediyorsunuz ve bunlar aldığınız sürüme göre değişiklik gösteriyor elbette. Oyunun üç farklı ön-satınalma sürümü bulunuyor; bunlar Digital Edition, Digital Deluxe ve Collector’s Edition. Bir defa hangi sürümü satın alırsanız alın, Guild Wars 2’nin tüm beta haftasonlarına katılma hakkınız oluyor, ön-satınalam ile oyunu almamış insanlardan önce oyuna 3 gün önce başlıyorsunuz ve Hero’s Band adında, üzerinizdeyken bütün özelliklerinize +2 puan ekleyen bir eşyanız oluyor. Son olarak da şunu belirtelim, oyunun bütün sürümleri 10 Nisan’dan itibaren satın alınabilir olacak. Collector’s Edition için de sınırlı sayıda bir üretim gerçekleştirilecek, o yüzden ArenaNET elinizi çabuk tutmanızı öneriyor.Paket İçerikleri

Collector’s Edition – Koleksiyoner Sürümü - 150$ / 150€

collectors-items.2552773223.1.jpg
<a href="http://www.youtube.com/v/IUd_bZm7j5c&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/IUd_bZm7j5c&amp;rel=0&amp;fs=1</a>

- Guild Wars 2 oyunu: Eh, bir zahmet.
- Summon Mistfire Wolf Elite Skill: Bu bir Elite skill. Kullandığınızda bir Mistfire Wolf oluşturuyorsunuz ve kısa süreliğine yanınızda savaşıyor. Bu skill, oyunu sadece ön-satınalma ile satın alacak insanlara verileceği için oyun içinde baskın bir durumunun olmayacağı aşikar.
- Rytlock Miniature Pet: Bu bir minipet ve Charr’ların savaş kahramanı Rytlock Brimstone’un minyatür bir kopyası.
- Golem Banker: Sadece 5 gün kullanabileceğiniz kişisel bankanız. Bu golem sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun, birkaç günlüğüne de olsa bankanıza eşyalarınızı saklayabileceksiniz.
- Chalice of Glory: Tek kullanımlık bu eşya sayesinde ekstra bir miktar Glory kazanıyorsunuz. Glory ise PvP yaptıkça biriken ve PvP eşyaları satın almanıza yarayan bir nevi para birimi.
- Tome of Influence: Tek kullanımlık bu eşya sayesinde guild’inize bir miktar Influence kazandırıyorsunuz. Influence ise guildiniz için ekstra banka alanı, amblemler ve diğer eşyalar açtırmaya yarıyor.
- 10-inch figurine of Rytlock: Adı üzerinde, Charr ırkının oyundaki kahramanlarından olan Rytlock Brimstone’a ait bir heykelcik.
- 112 sayfalık Guild Wars 2 yapım kitabı: Ciltli baskıda 112 sayfalık Guild Wars 2’nin yapımına ait, yapımcılarla röportaj ve çeşitli sanatsal içeriğe sahip bir kitap.
- Custom Art Frame: İstediğiniz bir çizimi gösterebileceğiniz bir dijital çerçeve.
- Art Portfolio and Five Art Prints: Çizim klasörü ve bu klasörün içinde de beş farklı çizim.
- Best of Guild Wars 2 Soundtrack CD: “Best of Guild Wars 2” soundtrack albümü.


Digital Deluxe - 80$ / 75€

- Guild Wars 2 oyunu
- Summon Mistfire Wolf Elite Skill
- Rytlock Miniature
- Golem Banker
- Chalice of Glory
- Tome of Influence


Digital Edition - 60$ / 55€

- Guild Wars 2 oyunu

- /sadface

Minimum Sistem Gereksinimleri

- Windows XP Service Pack 2 veya üstü
- Intel core 2 Duo 2.0 GHz, Core i3, AMD Athlon 64 X2 veya üstü
- 256MB NVIDIA GeForce 7800, ATI Radeon X1800, INTEL HD 3000 veya üstü (3.0 shader)
- 25GB boş alan
- İnternet bağlantısı
- Klavye ve Fare

Her ne kadar ArenaNET minimum sistem gereksinimlerinin sonradan değişebileceğini söylese de, ilk planda oyunun çok üst seviye bir sistem istemediği görülebiliyor.

http://buy.guildwars2.com- Sık Sorulan Sorular -

- Ön-satınalma ile ne elde ediyorum?
- Oyunu ön-sipariş eden müşteriler Beta Haftasonlarına kesin giriş hakkı, oyuna üç gün önceden başlangıç ve beş oyun içi eşya elde edecekler.

- Oyunun tamamını peşinen ödemek istemiyorsam ne olacak?
- Ön-satınalma'nın haricinde bazı satış ortaklarımız ön-sipariş (pre-order) programı uygulayacaklar. Ön-sipariş ile oyuna başlayacak oyuncular oyuna bir gün önceden başlayacaklar.

- Beta haftasonları ne zaman başlayacak ve kaç tane beta haftasonu olacak?
- İlk beta haftasonu Nisan ayının sonlarında olacak ve her ay bir beta haftasonu yapmayı planlıyoruz. Bu takvim sonradan değişebilir ve daha sonraki bir tarihte belirlenecektir. Şu an itibariyle kaç tane beta haftasonu yapılacağı belli değil.

- Beta haftasonlarına katılmanın tek yolu oyunu ön-satınalmaktan mı geçiyor?
- Ön-satınalma tüm beta haftasonlarına katılmanın kesin yoludur. Ayrıca her bir beta haftasonuna katılım gösterebilmeniz için çeşitli promosyonlar da yapılacaktır.

- Guild Wars 2 betasına zaten başvurdum. Ön-satınalma yapmam gerekiyor mu?
- Eğer bütün beta haftasonlarına kesin katılım hakkı elde etmek istiyorsanız, evet ön-satınalma yapmanız gerekiyor. Betaya başvurmuş olmak beta haftasonlarına kesin katılım sağlayacağınız anlamına gelmez.

- Hangi ürünler ön-satınalmaya tabi?
- Müşterilerimiz Guild Wars 2 Digital Edition ve Digital Deluxe Edition'u doğrudan NC Soft'tan satın alabilecekler. Dijital olarak bu şekilde satın almanın yanı sıra bazı satıcılar Guild Wars 2 Standart Edition ve Collector's Edition sürümlerini kutulu (fiziksel) olarak satabileceklerdir.

- Kutulu olarak ön-satınalma nasıl çalışıyor?
- Guild Wars 2'nin kutulu ön-satınalma olayı sadece bazı satıcılarda mümkündür. Bu konudaki detaylar hangi sürümü dünyanın neresinde satın aldığınıza göre ufak bir şekilde değişim gösteriyor.
- Standart Sürüm (Avrupa): Müşterilerimiz Standart Sürüm Ön-satınalma kutusunu aldıklarında bir seri numarasına (serial code) sahip oluyorlar. Müşterilerin oyunu, beta haftasonlarını, üç günlük ön başlangıcı ve oyun içi eşyaları aktive etmek adına elde edecekleri tek seri numarası budur. Müşterilerin bu seri numarasına ilave herhangi başak bir seri numarası almak için oyunu satın aldıkları yere tekrar gitmelerine gerek kalmayacaktır.
- Collector's Edition - Koleksiyoner Sürümü (Avrupa ve Kuzey Amerika): Müşteriler Koleksiyoner Sürüm Ön-satınalma kutusunu aldıklarında bir seri numarasına sahip oluyorlar. Oyuncular bu seri numarasını https://register.guildwars2.com adresine girerek Guild Wars hesaplarını yaratacaklar ve oyunu, beta haftasonlarını, üç günlük ön başlangıcı ve oyun içi eşyaları aktive etmiş olacaklar. Oyun piyasaya çıktıktan sonra oyuncular oyunu satın aldıkları yere giderek Koleksiyoner Sürümüne ait kutularını ve yeni seri numaralarını almak zorundadırlar. Alınan bu yeni seri numarasını beş gün geçmeden internet üzerinden Guild Wars 2 hesaplarına eklemek zorundadırlar


RE: Guild Wars 2 ön-sipariş rehberi - Saligia - 14-03-2012

Teşekkürler bu rehber için. Bir sorum olacak.. Acaba oyunun steamden satılıp satılmayacağı resmi olarak duyuruldu mu?


RE: Guild Wars 2 ön-sipariş rehberi - alph - 14-03-2012

O konuda resmi bir duyuru yok henüz.


RE: Guild Wars 2 ön-sipariş rehberi - inflamesc - 14-03-2012

başarılı ! teşekkurler (:


RE: Guild Wars 2 ön-sipariş rehberi - Saligia - 14-03-2012

Ozaman beklemeye gerek yok ya ben heralde Digital Edition'u alacağım. Hem hesaplı, hem kaliteliBig Grin Tek kullanımlık bufflara veya 5 günlük kişisel bankacıya gerek yok. Eğer binek verseydi Digital Deluxe alırdım.. CE iyi güzelde bir t-shirt verseler kandırırlardı beniBig Grin


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - alph - 14-03-2012

Oyunun diğer sürümlerine ait bilgiler de artık mevcut. Digital Deluxe 75€, Digital Normal 55€.


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - inflamesc - 14-03-2012

(14-03-2012, 12:20 AM)alph Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Oyunun diğer sürümlerine ait bilgiler de artık mevcut. Digital Deluxe 75€, Digital Normal 55€.

digital deluxe alırım buyuk ıhtımalleRE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - Saligia - 14-03-2012

Resmi olarak duyruldu mu? Bide niye euro ya niye.. Dolar olarak alsak olmaz mı acaba?


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - Rocco_Rogger - 14-03-2012

Collector’s Edition harika duruyor çok hoşuma gitti...


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - WtsLove - 14-03-2012

Hangi site üzerinden alacağız? 10 Nisanı beklemekten başka birşey yapmayacağız o zaman. Peki diğer sorum aylık ücret ödeyecek miyiz oyuna?


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - mchi - 14-03-2012

teşekkürler emeğine sağlık.. yalnız en önemlisi hangi site üzerinden key alımı yapacagız, nerede en uygun nerede en güvenilir bu bilgilerede ulaşabilirsek süper olur.


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - Spin - 14-03-2012

Erdem yazında buy.guildwars2.com linki olmaması çok ironik değil mi ahah Smile


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - alph - 14-03-2012

(14-03-2012, 12:36 AM)Spin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Erdem yazında buy.guildwars2.com linki olmaması çok ironik değil mi ahah Smile

Ekledim hemen. Bu arada senin 1000. mesajını bunu demek için atmış olmana ne demeli Smile


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - WTFunny - 14-03-2012

tam vize haftasına çıkıyor lanet olsun -.-


RE: Guild Wars 2 Ön-Satınalma Rehberi - Saligia - 14-03-2012

Oyun çıkmıyor sadece erken alım yapıyorsun